WYCIECZKA DO ZEGARMISYRZA

Utworzono: 22-02-2018

U ZEGARMISTRZA GRA MUZYKA

piekny_bajkowy_zegar_budzik_edukacyjny_swieci_gra.jpg

W związku z nauką o czasie, dzieci z grupy VI, VII, i VIIIwybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz i jego stanowisko pracy. Ponadto miały możliwość oglądać, mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie – od starodawnych po nowoczesne, od ściennych, stojących, budzików po ręczne. Największy zachwyt wzbudził stary zegar z wahadłem, z kukułką, a także ten wygrywający kuranty. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi prezentujących ciekawe zawody.

DZIĘKUJEMY PANU MARIUSZOWI ZIELKE ZA MIŁE PRZYJĘCIE!