WESOŁO OBCHODZIMY DZIEŃ KOTA

Utworzono: 27-02-2018

KOCIE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Kotki, kociaki, mruczki, miauczki różnie je nazywamy. Są one dla niektórych jak członkowie rodziny. Uwielbiane, zadbane i niczego im nie brakuje. Ale są i takie czworonogi, które cierpią głód, niechciane, często wyrzucane przez swoich właścicieli.

W związku z obchodami w naszym przedszkolu 27 lutegoDNIA KOTA, maluszki i średniaki odwiedził gość specjalny- mały, śliczny kotek ze swoją właścicielką panią Basią. Swoją wizytą sprawił dzieciom wiele radości. Każde dziecko mogło dotknąć i pogłaskać kotka, a nawet pobawić się z nim jego ulubioną zabawką. Zabawa z kotem dla wielu dzieci to coś nowego, nieznanego, a czasem niemożliwego, ponieważ nie każdy ma w domu miauczącego czworonoga. Ponadto pani Basia opowiadałana temat karmienia kotka, sposobach dbania o jego higienę oraz wspólnych zabawach.

Dzieci wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami - kotkami, przyniesionymi z domu, uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych i zabawach ruchowych dotyczących zwierząt domowych, w których zwracano uwagę na wyrabianie szacunku i propagowanie pozytywnych postaw.

,, Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka ''

Nie bądźmy obojętni na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.