SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK

Utworzono: 29-10-2011

SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK

We wtorek 25 października średniaki i starszaki miały okazję obejrzećwidowisko muzyczne pt. ,, Szewc Kopytko i Kaczor Kwak \'\'. Zostało ono przedstawione w Szkole Muzycznej w Lęborku przez aktorów z Teatru Lalki ,, Tęcza \'\' w Słupsku.

,, Szewc Kopytko i Kaczor Kwak \'\' to historia napisana przez twórcę słynnego ,, Koziołka Matołka \'\', Kornela Makuszyńskiego, a przełożona na język teatru przez Jana Wilkowskiego.

Szewc Kopytko - uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach - lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Swoje niczym nie skrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach Królewny.

Piękna scenografia i humorystyczny tekst dostarczyły dzieciom wielu emocji oraz sprawiły mnóstwo radości. Do przedszkola wróciły w doskonałych humorach !!!