ŚWIĘTO ŻABEK - PASOWANIE NA STARSZAKA

Utworzono: 29-09-2019

kkk PASOWANIE NA STARSZAKA kkk

,, Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie. Wtedy trzeba wszystko wiedzieć, pięknie bajkę opowiedzieć. Narysować, tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać. Znać zasady wychowania, pilnie uczyć się czytania. W głowach wiedza zostać musi, choć lenistwo czasem kusi ''.

Czwartek 27 września to niezwykły dzień w życiu każdego MISIAKA. Tego właśnie dnia dzieci z grupy VII zostały pasowane na STARSZAKÓW.

Uroczystość Pasowania zapisała się już wiele lat temu na stałe w kalendarzu uroczystości i imprez naszego przedszkola. I zgodnie z tym kalendarzem każdego roku, kolejny rocznik naszych wychowanków,przyjmowany jest uroczyście w poczet starszaków.

Aby upamiętnić tę doniosłą chwilę, dzieci pełne odwagi, złożyły przyrzeczenie :

,, Ja przedszkolak dzielny będę zawsze uśmiechnięty,

będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie,

będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,

aby nasz świat, był piękny i bogaty.

Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył,

Żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił. ''

Emocjom nie było końca. Przyłożenie magicznego ołówka przez Panią Dyrektor na ramię dziecka z wypowiedzeniem słów : ,,Pasuję Ciebie na Starszaka ''i otrzymanie pamiątkowych dyplomów oraz zakładek do książek - to zapewne najważniejszymoment w całej uroczystości.

Po zakończeniu dzieci wspólnie z rodzicami zaśpiewali piosenkę ,, Bo nasze przedszkole to jedna rodzina. Uśmiech i radość na twarzach naszych przedszkolaków świadczyły, że impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu swoich pociech.