ŚWIĘTO WODY

Utworzono: 25-04-2022

WODA  ŹRÓDŁEM  ŻYCIA kropla_strona.png

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ WODY. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim, zamieniając się tym samym w kropelki wody. Podczas zabaw i zajęć zgłębiały wiedzę na temat wody, jej wykorzystywania, przyczyn i skutków zanieczyszczania oraz sposobów jej oczyszczania i ochrony. Jednym słowem dowiedziały się, jak ważna i cenna dla Ziemi i dla Człowieka jest WODA. Dzieci przyniosły również do przedszkola wodę niegazowaną, aby utrwalić ważną dla zdrowia zasadę - codziennego picia wody. Ponadto brały udział w ,, wodnych '' zabawach sprawnościowych oraz doświadczeniach, dzięki którym dowiedziały się, jakie właściwości ma woda oraz dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni.

TEN ,, WODNY '' DZIEŃ BYŁ WYJĄTKOWY I DOSTARCZYŁ WSZYSTKIM WIELU WRAŻEŃ !!!

ŚWIĘTO  WODY grafika