ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI U 5- 6 LATKÓW

Utworzono: 12-11-2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

dziewczynka.jpg

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej też okazji sale przedszkolne udekorowane zostały biało- czerwonymi elementami, gdzie dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Na ten dzień dzieci 5 i 6 letnie wspólnie przygotowały wystawę prac MOJA MAŁA OJCZYZNA. Święto Niepodległości to równieżDZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJdla naszych przedszkolaków. W tym dniu dzieci 6- letnie wzięły udział w TURNIEJU WIEDZY O POLSCE. Dokładnie o godz. 12.00 wspólnie odśpiewaliśmy pieśń Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcjiSZKOŁA, PRZEDSZKOLE DO HYMNU,czcząc 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.polska_flaga_str.gif