SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

Utworzono: 10-03-2020

tooth_fairy_boy_tujs_1.png ZDROWE ZĘBY TO PODSTAWA tooth_fairy_boy_tujs_1.png

,, Myję zęby, bo wiemdobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma klopoty. Żeby zdrowe ząbki mieć - trzeba tylko chcieć '

We wtorek 10 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog - Joanna. W bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom. Za pomocą dużej szczotki i modelu szczęki przedszkolaki dowiedziały się, jak poprawnie szczotkować zęby. Zaś na podstawie opowiedzianej bajki pt. ,, SMOCZYCA PRÓCHNICA '', pani stomatolog przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.

Pani stomatolog zachęcała jednocześnie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, pomagając im tym samym w przełamaniu lęku przed kontaktem z dentystą. Dużą zachętą do wizyt była obietnica, że każdy mały pacjent może sobie sam wybrać kolor plomby.

Na zakończenie spotkania pani stomatolog podarowała dzieciom kolorowanki, a przedszkolaki podziękowały gromkimi brawami za przybycie do przedszkola, wręczyły piękne kwiatki oraz zaśpiewały i zatańczyły.

DZIĘKUJEMY PANI JOASI ZA BARDZO CIEKAWE ZAJĘCIA !