SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

Utworzono: 18-03-2023

tooth_fairy_boy_tujs_1.png ZDROWE  ZĘBY  TO  PODSTAWA tooth_fairy_boy_tujs_1.png

 

,, Myję zęby, bo wiem  dobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma kłopoty. Żeby zdrowe ząbki mieć - trzeba tylko chcieć ''

W  czwartek 16 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog - Joanna Bednarczuk  ze  swoim  pomocnikiem  Wojtusiem. W bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom. Za pomocą szczotki i modelu szczęki przedszkolaki dowiedziały się, jak poprawnie szczotkować zęby. Zaś na podstawie opowiedzianej bajki pt. ,, SMOCZYCA PRÓCHNICA '', pani stomatolog przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.

Pani stomatolog zachęcała jednocześnie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, pomagając im tym samym w przełamaniu lęku przed kontaktem z dentystą. Dużą zachętą do wizyt była obietnica, że każdy mały pacjent może sobie sam wybrać kolor plomby.

Na zakończenie spotkania pani stomatolog podarowała dzieciom  kolorowanki oraz  DYPLOM - ZDROWEGO  UŚMIECHU, a przedszkolaki podziękowały gromkimi brawami za przybycie do przedszkola, wręczyły piękne kwiatki oraz zaśpiewały i zatańczyły.

DZIĘKUJEMY  PANI  JOASI  ZA  BARDZO  CIEKAWE  ZAJĘCIA !

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM grafika