SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

Utworzono: 18-03-2023

tooth_fairy_boy_tujs_1.png ZDROWE  ZĘBY  TO  PODSTAWA tooth_fairy_boy_tujs_1.png

 

,, Myję zęby, bo wiem  dobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma kłopoty. Żeby zdrowe ząbki mieć - trzeba tylko chcieć ''

W  czwartek 16 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog - Joanna Bednarczuk  ze  swoim  pomocnikiem  Wojtusiem. W bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom. Za pomocą szczotki i modelu szczęki przedszkolaki dowiedziały się, jak poprawnie szczotkować zęby. Zaś na podstawie opowiedzianej bajki pt. ,, SMOCZYCA PRÓCHNICA '', pani stomatolog przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.

Pani stomatolog zachęcała jednocześnie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym, pomagając im tym samym w przełamaniu lęku przed kontaktem z dentystą. Dużą zachętą do wizyt była obietnica, że każdy mały pacjent może sobie sam wybrać kolor plomby.

Na zakończenie spotkania pani stomatolog podarowała dzieciom  kolorowanki oraz  DYPLOM - ZDROWEGO  UŚMIECHU, a przedszkolaki podziękowały gromkimi brawami za przybycie do przedszkola, wręczyły piękne kwiatki oraz zaśpiewały i zatańczyły.

DZIĘKUJEMY  PANI  JOASI  ZA  BARDZO  CIEKAWE  ZAJĘCIA !