PRZEDSZKOLNY DZIEŃ PSA

Utworzono: 09-04-2014

kwkwk PRZEDSZKOLNY DZIEŃ PSAkwkwk

Pieski, psiaki, kundelki, różnie je nazywamy. Są one dla niektórych jak członkowie rodziny. Uwielbiane, zadbane i niczego im nie brakuje. Ale są i takie czworonogi, które cierpią głód, niechciane, często wyrzucane przez swoich właścicieli.

W związku z obchodami w naszym przedszkolu 27 marca DNIA PSA, średniaki odwiedził gość specjalny - mały, śliczny kundelek o imieniu Sonia ze swoją właścicielką panią Małgosią. Swoją wizytą sprawił dzieciom wiele radości. Każde dziecko mogło dotknąć i pogłaskać pieska, a nawet pobawić się z nim jego ulubioną zabawką. Zabawa z psem dla wielu dzieci to coś nowego, nieznanego, a czasem niemożliwego, ponieważ nie każdy ma w domu szczekającego czworonoga. Ponadto pani Małgosia opowiadałana temat karmienia pieska, sposobach dbania o jego higienę oraz wspólnych zabawach.

Dzieci wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami - pieskami, przyniesionymi z domu, uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych, dotyczących zwierząt domowych, w których zwracano uwagę na wyrabianie szacunku i propagowanie pozytywnych postaw.

Na początku miesiąca została również ogłoszona akcja pt. ,, POMAGAMY PSIAKOM \'\', podczas której zbieraliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt. Zebrana karma została przekazana dla podopiecznych Schroniska w Małoszycach.

,, Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka \'\'

Nie bądźmy obojętni na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

PRZEDSZKOLNY  DZIEŃ  PSA  grafika