PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

Utworzono: 28-03-2023

pani-wiosna-yJwKekG_2.jpg

 

,, Czym powitać Cię wiosenko,

gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką ,

bo to milsze jest od słów...''

 

21 marzec -  to dzień wyczekiwany chyba przez wszystkich. Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków.

Tego dnia tradycyjnie - wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Było baaardzo wesoło. Zabawy tematyczne zorganizowane z okazji zbliżającej się wiosny, sprawiły wszystkim wiele radości. Przedszkolaki odbyły również spacer po korytarzach przedszkola, ogrodu przedszkolnego oraz pobliskiego parku, który połączony był z poszukiwaniem śladów zostawionych przez Panią Wiosnę. Starszaki zaś z zielonymi balonami oraz Marzanną przemaszerowały ulicą Staromiejską, zbierając od przechodniów nagromadzoną przez cały rok złą energię. Później wraz z Marzanną popłynęła ona do morza. Oczywiście nie zabrakło śpiewu oraz chóralnego odganiania zimy.

14.pngWiosnę przywitaliśmy i mamy nadzieję, że długo z nami zostanie. My zrzucimy zimowe ubrania i wspólnie z dziećmi będziemy cieszyć się na dłuższe spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.14.png