POLICJANCI Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Utworzono: 23-10-2022

Obraz Uczniowie i policjant image 1 na wymiar • sztuka, dziewczyna, ludzie  • REDRO.pl

W piątek  21 października w ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych, jedynkowych przedszkolaków odwiedzili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku z Wydziału Ruchu Drogowego. Goście  przybliżyli  dzieciom  specyfikę  pracy  policjanta,  utrwalili  podstawowe  zasady  bezpiecznego  poruszania  się  po  drogach,  przypomnieli  numery  alarmowe,  wyjaśnili,  jak  zachować  się  w  kontaktach  z  obcymi  ludźmi  oraz   jak  dbać  o  bezpieczeństwo  własne  i  innych.  Nasze  przedszkolaki  dowiedziały  się  również,  jak  bezpiecznie  podróżować  i  jak  ważne  jest  zapinanie  pasów  bezpieczeństwa  podczas  jazdy  samochodem.  Policjanci  nawiązywali  również  do  konieczności  noszenia  ubrań  i  obuwia  posiadającego  elementy  odblaskowe.  Dużym  zainteresowaniem  cieszyła  się  prezentacja  ubioru  i  wyposażenia  policyjnego,  niezbędnego  podczas  wykonywania  pracy  policjanta.  

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Policjantom za wizytę, śpiewając piosenkę oraz wręczając własnoręcznie przygotowane upominki  oraz  DYPLOM  PRZYJACIELA  DZIECI.   Wspólne zdjęcia było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. 

Dziękujemy bardzo serdecznie Policjantom z Komendy Powiatowej w Lęborku za pomoc w realizacji programu i liczymy na dalszą współpracę.