DZIEŃ KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU

Utworzono: 15-05-2017


444 BAJECZKI KSIĄŻECZKI KOLOROWE SĄ 444

,, Książka to świetna zabawa na pochmurny dzień,

sposób na nudę i poprawę nastroju ''.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Dlatego w piątek 12 maja obchodziliśmy u nas w przedszkolu DZIEŃ KSIĄŻKI, który jest potwierdzeniem na to, że książka odgrywała, odgrywa i będzie pełnić dużą rolę w życiu każdego z nas. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i z ogromną radością zaprezentowały je swoim kolegom i koleżankom. Brały również udział w zajęciach, które urozmaicone były różnymi zabawami ruchowymi oraz zagadkami słownymi, dotykowymi i obrazkowymi, sprawdzjącymi ich wiedzę na temat najpopularniejszych bajek oraz znanych postaci. Na zakończenie wspólnych zabaw przedszkolaki otrzymały MEDAL PRZYJACIELA KSIĄŻKI oraz kolorowe zakładki.