DOGOTERAPIA U MISIAKÓW

Utworzono: 14-01-2024

Wizyta  psa  w  przedszkolu  to  coś  nowego  i  ekscytującego  dla  dzieci,  szczególnie gdy  jest  to  tak  piękny,  mądry  i  miły  pies  jak  CHILLI - Border  Collie. W  piątkowe  przedpołudnie  przyszedł  z  wizytą  razem  ze  swoją  Panią  Pauliną,  która  z  zamiłowania  jest  dogoterapeutką.  Zajęcia  edukacyjne  z  Chilli   pozwoliły  naszym  dzieciom  na  poszerzenie  wiedzy  o  świecie  zwierząt.  Misiaki  uczyły  się  prawidłowych  zachowań  w  kontakcie  ze  zwierzęciem,  tego  jak  należy  z  nim  rozmawiać,  jak  go  karmić  i  pielęgnować,  rozwijały  empatię  i  poczucie  odpowiedzialności.  Dzieci  dowiedziały  się  czym  jest  mowa  psa,  czyli  najważniejsze  sygnały : strach,  agresja,  chęć  zabawy.  Mogły  osobiście  doświadczyć  łagodności  psa,  który  nie  tylko  cierpliwie  wysłuchiwał  wydawanych  mu  poleceń,  ale  przede  wszystkim  bardzo  posłusznie  je  wykonywał.  Zajęcia  dały  dzieciom  dużo  radości,  były  dla  nich  także  relaksujące,  nic  bowiem  nie  działa  lepiej  niż  rytmiczne  głaskanie  psa,  słuchanie  jego  oddechu  czy  lizanie  w  otwartą  dłoń  podczas  karmienia.  Duży  nacisk  położono  również  na  bezpieczeństwo.  Dzieci  poznały  zasady  postępowania   w  kontakcie  z  nieznanym  psem  oraz  jak  chronić  się  i  obronić  w  razie  ataku przyjmując  pozycję  ,,żółwika ''.  

Bardzo  dziękujemy  Pani  Kasi - mamie  Toli  i  Igi  za  pomysł  i  zorganizowanie  wizyty,  a  terapeutce  Pani  Paulinie  za  wspaniałe  zajęcia,  i  bardzo,  bardzo,  bardzo.... mocno  ściskamy  naszego  ulubionego  pieska  Chilli. 

DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika
DOGOTERAPIA U MISIAKÓW grafika