BIBLIOTEKA NA SŁONECZKA CZEKA

Utworzono: 05-11-2017

444 W BAŚNIOWYM ŚWIECIE BIBLIOTEKI 444

,, Książka to świetna zabawa na pochmurny dzień,

sposób na nudę i poprawę nastroju ''.

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby ,,zaprzyjaźnić'' się z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Dlatego w poniedziałek 30 października SŁONECZKAodwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie ,,mieszka książka''.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedziły bibliotekę. Poruszając się między regałami nie mogły się nadziwić, ile może na nich zmieścić się książek. Dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem działu dla dzieci. Następnie aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników biblioteki pod hasłem ZABAWY Z ELMEREM - słoniem w kratkę, który przekonywał, że można poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Było mnóstwo radości i zabawy. Dzieciom bardzo spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić i sympatycznie spędzić czas.

Każdy przedszkolak wyszedł z tego magicznego miejsca z uśmiechem na twarzy, a przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.

DO ZOBACZENIA !!!