BIBLIOTEKA NA MISIAKI CZEKA

Utworzono: 17-10-2018

444 W BAJKOWYM ŚWIECIE BIBLIOTEKI 444

,, Książka to świetna zabawa na pochmurny dzień,

sposób na nudę i poprawę nastroju ''.

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby ,,zaprzyjaźnić'' się z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Dlatego w środę 17 października MISIAKI odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie ,,mieszka książka''.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedziły bibliotekę. Poruszając się między regałami zarówno w dziale dla dorosłych, jaki i dla dzieci, nie mogły się nadziwić, ile może na nich zmieścić się książek. Dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem działu dla dzieci. Następnie aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników biblioteki pod hasłemCRICTOR - UCZYNNY WĄŻ I DOBRY PRZYJACIEL.Było mnóstwo radości i zabawy na podstawie opowiadania Tomiego Ungerera. Dzieciom bardzo spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić i sympatycznie spędzić czas.

Każdy przedszkolak wyszedł z tego magicznego miejsca z uśmiechem na twarzy, a przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.

DO ZOBACZENIA !!!