BIBLIOTEKA NA KRASNOLUDKI CZEKA

Utworzono: 06-10-2022

Elfy | Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

,, Książka - nierozdzielny  towarzysz, przyjaciel  bez  interesu,  domownik  bez  naprzykrzania ''

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Dlatego we  wtorek  4 października  KRASNOLUDKI  postanowiły odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną    w  ramach  Narodowego  Programu  Rozwoju  Czytelnictwa 2.0."

Było to  bardzo  ciekawe  spotkanie,  tym  bardziej, że dla zdecydowanej większości  przedszkolaków  była to pierwsza wizyta wśród tylu książek,  ale  na  pewno  nie ostatnia.  W bibliotece przywitała dzieci Pani Marcelinka - bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzenia. Wędrując między półkami pełnymi książek opowiadała o tym, jak należy się w takim miejscu zachować oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Następnie starszaki wzięły aktywny udział w zajęciach edukacyjnych oczywiście -  z  książkami  w  roli  głównej oraz  zwiedziły  Smoczą  Jamę.   Było mnóstwo radości i zabawy. Na  koniec  starszaki  wypożyczyły  kilka  książek  do  przeczytania  w  przedszkolu.

Przedszkolaki opuściły bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z gorącymi obietnicami ponownych odwiedzin. Jesteśmy pewne, że spotkanie to dzieci będą długo wspominać !!!

  DO  ZOBACZENIA !!!!