,, MIKOŁAJU, MIKOŁAJU CO TY  ROBISZ W NASZYM  KRAJU...''

mikolaj.png

MIKOŁAJKOWA  TRADYCJA  jest  naszym  dzieciom  dobrze  znana. Jak  co  roku  nasze  jedynkowe  przedszkole Święty Mikołaj odwiedził  w  piątek 4 grudnia. Wszystkie przedszkolaki  w  tym  dniu ubrane  w czerwone czapeczki  i  jak  same bardzo  często  podkreślały - wyjątkowo grzeczne  w  tym  roku,  z  niecierpliwością  oczekiwały  gościa z dalekiej  i  mroźnej Laponii. Oczywiście  przybył  mimo  wielu, wielu  przeszkód.  Zmęczony  daleką  podróżą, ulubiony  święty przedszkolaków usiadł na specjalnym  fotelu,  by  wypić  ciepłe  mleczko,  poczęstować  się  pysznymi  ciasteczkami,  wysłuchać niespodzianek w postaci  wierszyków i piosenek  przygotowanych  przez  dzieci. Następnie  zaprosiliśmy naszego specjalnego gościa do  wspólnej  zabawy.

Dzieci  z  ogromną  radością  zaprosiły  Mikołaja  na  przyszły  rok,  obiecując,  że  czekając  na  niego  będą  starały  się  być grzeczne  zarówno  w  domu,  jak  i  w  przedszkolu.

Po  spotkaniu  z  Mikołajem pozostały   miłe  wrażenia  i  prezenty.  Bo ,, nawet  zima  z  Mikołajem  może  być  pachnącym  majem''.

mikolaj2.png

2020-12-07