PIĘKNA   NASZA  POLSKA  CAŁA Znalezione obrazy dla zapytania polskie symbole narodowe dla dzieci

We  wtorek  6  listopada w  ramach  Międzynarodowego  Projektu  PIĘKNA  NASZA  POLSKA  CAŁA  przedstawiciele  grup  6 - latków ze  wszystkich  lęborskich  przedszkoli  brały  udział  w  międzyprzedszkolnym  turnieju patriotycznym  pt. KOCHAM  CIĘ  POLSKO.

Małych  gości  oraz  przedstawicieli  lęborskiego  ratusza  przywitała Pani  dyrektor Janina  Świtka.  Przed  rozpoczęciem  turnieju  wiedzy  o  niepodległości  panowała  podniosła  atmosfera.  Odśpiewano  hymn  Polski. Przedszkolaki  przygotowały  dla  swoich  kolegów  i  koleżanek  z  zaprzyjaźnionych  placówek  występ  artystyczny  z  patriotycznym  przesłaniem. Po  oficjalnym  rozpoczęciu przyszedł  czas  na  udział  w  turniejowych  konkurencjach.  Dzieci  z  lęborskich  przedszkoli  miały  za  zadanie między  innymi  ułożenie  układanki  z  godłem  Polski  oraz  udzielenie  odpowiedzi  na  pytania  ukryte  w  balonikach.  Zwycięskie  mogły  poczuć  się  wszystkie  przedszkolne  drużyny,  które  za  udział  w  turnieju  nagrodzono.

Mali  lęborczanie  wykazali  się  dużą  wiedzą,  a  jednocześnie  w  wyjątkowy  sposób  uczcili  100  rocznicę  odzyskania  przez  Polskę  niepodległości.

2018-11-08