44W  BAJKOWYM   ŚWIECIE   BIBLIOTEKI     444

,, Książka  to  świetna  zabawa  na  pochmurny  dzień,

sposób  na  nudę  i  poprawę  nastroju ''.

Wycieczki  do  biblioteki  zawsze  są  dla  dzieci  ogromną  frajdą.  Nie  ma  chyba  lepszej  okazji  ku  temu,  aby ,,zaprzyjaźnić''  się  z  książką  i  rozwinąć  ich  zainteresowania  czytelnicze.  Dlatego  w  środę  17 października  MISIAKI odwiedziły  Miejską  Bibliotekę  Publiczną.  Dla  wielu  z  nich  była  to  pierwsza  wizyta  w  miejscu,  gdzie  ,,mieszka  książka''.

Dzieci  z  ogromnym  zainteresowaniem  zwiedziły  bibliotekę. Poruszając  się  między  regałami  zarówno  w  dziale  dla  dorosłych,  jaki  i  dla  dzieci,  nie  mogły  się  nadziwić,  ile może  na  nich  zmieścić  się  książek.  Dowiedziały  się  również,  co należy  zrobić, aby  stać  się  czytelnikiem  działu  dla dzieci.  Następnie  aktywnie  uczestniczyły  w  zajęciach  edukacyjnych zorganizowanych przez  pracowników  biblioteki pod hasłem CRICTOR - UCZYNNY  WĄŻ  I  DOBRY  PRZYJACIEL. Było mnóstwo radości i  zabawy  na  podstawie  opowiadania  Tomiego  Ungerera. Dzieciom  bardzo spodobała  się  przygoda  z  książką  w  bibliotece, w  której  można  się  świetnie  bawić  i  sympatycznie  spędzić  czas.

Każdy  przedszkolak  wyszedł  z  tego  magicznego  miejsca  z  uśmiechem  na  twarzy,  a  przede  wszystkim  z  obietnicą,  że wróci,  aby  korzystać  z  bogatej  oferty  książek  dla  dzieci.

DO  ZOBACZENIA !!!

2018-10-17