ŚREDNIAKI W  DOLINIE  CHARLOTTY  Znalezione obrazy dla zapytania dolina charlotty zoo

W  środę  6  czerwca  MISIAKI  i  ŻABKI  pojechały  na  wycieczkę  do  DOLINY  CHARLOTTY.   Zwiedzanie  tego  magicznego  miejsca  rozpoczęły  od  FOKARIUM,  zamieszkałego  przez  bałtyckie  foki  szare.  Prezentowano  tu  bardzo  interesujący  pokaz  karmienia  fok  połączonego  z  tresurą.  Foki,  ku  zdumieniu  obserwatorów  okazały  się  bardzo  bystrymi  zwierzętami,  które  wykonywały  rozmaite  sztuczki.  Kolejną  atrakcją  było  zwiedzanie  ZOO,  w  którym  dzieci  mogły  zobaczyć  niecodzienne  gatunki  zwierząt : pawie,  żurawie,  papugi  Ary, lamy,  osły  Baudet  du  Poitou,  wielbłądy,  nutrie  i  wiele  innych.  Odwiedziły  jedyną  na  Pomorzu  ostoję  żubra,  a  także  Ośrodek  Rehabilitacji  Ptaków  Drapieżnych,  a  w  nim  między  innymi  sowy  białe,  puszczyki,  orły  bieliki.  Na  terenie  ZOO  znajdowała  się  KRAINA  BAJEK  z   rzeźbionymi  postaciami.  Zwiedzając,  dzieci  przeniosły  się  do  świata  dziecięcej  literatury.  Spotkały  tutaj  Czerwonego  Kapturka  i  strasznego  wilka,  Królewnę  Śnieżkę  i  siedmiu  krasnoludków,  Calineczkę,  Kota  w  butach,  Jasia  i  Małgosię,  Pinokia,  a  także  Rybaka  i Złotą  Rybkę. Wszyscy  skorzystali  również  z  atrakcji,  jaką  było  ,, WODNE  SAFARII ''.  W  trakcie  rejsu statkiem  pomiędzy  wyspami,  na  których  zamieszkiwały  strusie,  kangury,  małpy,  zrobiliśmy  postój  na  wyspie  lemurów,  które  można  było  pogłaskać.

Była  to  bardzo  interesująca  wycieczka,  ponieważ  wiele  zwierząt  zamieszkujących  Dolinę  Charlotty,  dzieci  znały  jedynie  ze  zdjęć  i  filmów.  Teraz  mogły  zobaczyć  je  w  rzeczywistości,  podziwiając  przy  tym  piękne  krajobrazy.  Do  przedszkola  wróciliśmy  trochę  zmęczeni  ale  bardzo  zadowoleni  i pełni  wrażeń.

2018-06-07