straz2.gifSTRAŻACY  W  PRZEDSZKOLU straz2.gif

strazak__1_.png

W  środę  31  maja wjechał na teren naszego ogrodu przedszkolnego wóz strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku, który wzbudził  niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.  Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.  Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice  i inne elementy wyposażenia  wozu. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba ,,gaszenia '' fikcyjnego pożaru.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się  także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

2018-06-06