WODA  ŹRÓDŁEM  ŻYCIA kropla_strona.png

W piątek  20  kwietnia  obchodziliśmy  w  naszym  przedszkolu  DZIEŃ  WODY.  Tego  dnia  wszystkie dzieci  przyszły  ubrane w  kolorze  niebieskim,  zamieniając  się  tym  samym  w  kropelki  wody.  Podczas  zabaw  i  zajęć zgłębiały  wiedzę  na  temat wody,  jej  wykorzystywania,  przyczyn  i  skutków  zanieczyszczania  oraz  sposobów  jej oczyszczania  i  ochrony.  Jednym słowem dowiedziały  się,  jak  ważna  i  cenna dla  Ziemi  i  dla  Człowieka  jest  WODA. Dzieci  przyniosły  również  do przedszkola  wodę  niegazowaną,  aby  utrwalić  ważną  dla  zdrowia  zasadę - codziennego picia  wody.  Ponadto  brały  udział w  ,, wodnych '' zabawach  sprawnościowych  oraz doświadczeniach,  dzięki  którym dowiedziały  się,  jakie  właściwości  ma woda  oraz  dlaczego  jedne  przedmioty  toną  w  wodzie,  a  inne  utrzymują  się  na powierzchni.

TEN  ,, WODNY ''  DZIEŃ  BYŁ  WYJĄTKOWY  I  DOSTARCZYŁ  WSZYSTKIM  WIELU  WRAŻEŃ !!!

2018-04-22