3_papillons_qui_volent.gifPRZEDSZKOLAKI    WITAJĄ    WIOSNĘ3_papillons_qui_volent.gif

pani-wiosna-yJwKekG_2.jpg

,, Czym  powitać  Cię  wiosenko,

gdy  zielona  wracasz  znów,

chyba  tańcem  i  piosenką ,

bo  to  milsze  jest  od  słów...''

21  marzec - to  dzień  wyczekiwany  chyba  przez  wszystkich.  Po  długiej zimie,  chcemy  ciepła,  kwiatów,  zielonych  drzew  i  śpiewających  ptaków.

Tego  dnia  tradycyjnie  - wszystkie  przedszkolaki  przyszły do  przedszkola  ubrane  na  zielono.  Było  baaardzo  wesoło.  Zabawy  tematyczne  zorganizowane  z  okazji  zbliżającej  się  wiosny,  sprawiły  wszystkim  wiele  radości.  Na  uwagę zasługuje  inscenizacja w  wykonaniu nauczycielek  grup  młodszych  pt. ,, Przyjście  wiosny ''. Następnie  przedszkolaki odbyły spacer  po  korytarzach  przedszkola  oraz  ogrodu  przedszkolnego, który połączony  był  z  poszukiwaniem  śladów  zostawionych  przez  Panią  Wiosnę.  Starszaki z Marzanną w drodze nad rzekę odwiedziły Starostę Lęborskiego panią Teresę Ossowską- Szarą. Przy tej okazji nasze dzieci zwiedziły salę obrad, gdzie recytowały wierszyk o wiośnie i śpiewały wiosenne piosenki . Później  z zielonymi  balonami oraz  Marzanną przemaszerowały  ulicą  Staromiejską,  zbierając  od  przechodniów  nagromadzoną  przez  cały  rok  złą  energię.  Później  wraz  z  Marzanną  popłynęła  ona  do  morza.  Oczywiście nie  zabrakło  śpiewu  oraz  chóralnego  odganiania  zimy.

14.pngWiosnę  przywitaliśmy  i  mamy  nadzieję,  że  długo  z  nami  zostanie.  My  zrzucimy  zimowe  ubrania  i  wspólnie  z  dziećmi  będziemy  cieszyć  się  na  dłuższe  spacery  i  zabawy  w  ogrodzie  przedszkolnym. 14.png

3_papillons_qui_volent.gif

2018-03-21