KOCIE   ZABAWY   PRZEDSZKOLAKÓW

Kotki,  kociaki,  mruczki,  miauczki  różnie  je  nazywamy.  Są  one  dla  niektórych  jak  członkowie  rodziny.  Uwielbiane,  zadbane  i  niczego  im  nie  brakuje.  Ale  są  i  takie  czworonogi,  które  cierpią  głód,  niechciane,  często  wyrzucane  przez  swoich  właścicieli.

W  związku  z  obchodami  w  naszym  przedszkolu  27 lutego  DNIA  KOTA,   maluszki  i  średniaki  odwiedził  gość  specjalny- mały, śliczny kotek ze  swoją  właścicielką panią  Basią.  Swoją  wizytą  sprawił   dzieciom wiele  radości.  Każde  dziecko  mogło  dotknąć  i  pogłaskać  kotka,  a  nawet  pobawić  się  z  nim  jego  ulubioną  zabawką.  Zabawa  z  kotem  dla  wielu  dzieci  to  coś  nowego,  nieznanego,  a  czasem  niemożliwego,  ponieważ  nie  każdy  ma  w  domu  miauczącego  czworonoga.  Ponadto  pani  Basia  opowiadała  na  temat  karmienia  kotka,  sposobach  dbania  o  jego  higienę  oraz  wspólnych  zabawach.

Dzieci  wraz  ze  swoimi  ulubionymi  pluszakami - kotkami,  przyniesionymi  z  domu,  uczestniczyły  także  w  zajęciach  edukacyjnych  i  zabawach  ruchowych  dotyczących  zwierząt  domowych,  w  których  zwracano  uwagę  na  wyrabianie  szacunku  i  propagowanie  pozytywnych  postaw.

,, Los  zwierząt  jest  nierozerwalnie  związany  z  losem  człowieka ''

Nie  bądźmy  obojętni  na  los  porzuconych  i  bezdomnych  zwierząt.

2018-02-27