ZEGARMISTRZA  GRA  MUZYKA

piekny_bajkowy_zegar_budzik_edukacyjny_swieci_gra.jpg

W  związku z nauką o czasie, dzieci z grupy VI, VII,  i VIII wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz i jego stanowisko pracy. Ponadto miały możliwość oglądać, mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie – od starodawnych po nowoczesne, od ściennych, stojących, budzików po ręczne. Największy zachwyt wzbudził stary zegar z wahadłem, z kukułką, a także ten wygrywający kuranty. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi prezentujących ciekawe zawody.

DZIĘKUJEMY  PANU  MARIUSZOWI  ZIELKE  ZA  MIŁE  PRZYJĘCIE!

2018-02-22