''''' WIGILIA  W  PRZEDSZKOLU    '''''

obr_wigilia.png

To  już  tradycja,  że  kilka  dni  przed  najpiękniejszymi  Świętami  Bożego  Narodzenia  odbywa  się  w  przedszkolu  wigilijne  spotkanie.  Tak  było  i  tym  razem.

W  środę  20 grudnia  w  niezwykłej  scenerii  pachnących  choinek,  błyszczących  światełek  i  uśmiechniętych,  radosnych  przedszkolaków  odbyła  się  niezwykła  uroczystość.  Było  to  wspólne  śpiewanie  kolęd,  dzielenie  się  opłatkiem,  składanie  sobie  życzeń  i ,, wieczerza ''  wigilijna  z  tradycyjnymi  potrawami.  Główną  atrakcją  było  przedstawienie  bożonarodzeniowe,  czyli  tzw. Jasełka  w  wykonaniu  starszaków  z  grupy  Minionków.

Wspólnie  spędzony  czas  był  okazją  do  poszanowania  i  podtrzymania  polskiej  tradycji  i  obyczajów  związanych  ze  Świętami  Bożego  Narodzenia,  podczas  którego  dzieci  doświadczyły  wielu  przeżyć  i  emocji,  które  na  długo  pozostaną  w  ich  pamięci.

2017-12-20